.

.

Genieten geblazen in triple-a concert

Triple-a staat in de economie voor de hoogste kredietwaardigheid. A capella staat in de muziekwereld voor zingen zonder instrumentale begeleiding.

Als voor een koorconcert ‘triple-a’ als kwaliteitsvoorwaarde is gesteld en ‘a capella’ als muzikaal uitgangspunt, dan ontstaat er een bijzondere mix van specifieke muziekstijlen, waar de liefhebbers de vingers bij aflikken. En zo geschiedde het in Holten, waar het klassiek georiënteerde Pur Sang uit Oldenzaal, samen met de eigentijdse Vocal Group Voices uit Nijverdal en de barbershop-koninginnen van The New Harvest Singers uit Geldermalsen hun muzikale krachten vereenden. En dat was was genieten geblazen!

Dirigent Bram van der Beek trachtte in zijn tomeloze inzet zelfs de allerkleinste nuances met onnavolgbare handbewegingen uit de liedkeuze van Pur Sang te peuren. Daar bleek hij een meester in, want het koor kenmerkte zich door een solide en een goed uitgewerkte totaalklank. Het gebrachte programma was omvangrijk en droeg als ondertitel ‘Een romantische verhalenreis’, met daarin werken van onder meer Johannes Brahms, Felix Mendelssohn Bartholdy, Jean Sibelius. Over het algemeen rustige muziek, waarin gemoedstoestanden en fascinatie centraal stonden, die met veel beleving muzikaal werden uitgebeeld.

Vocal Group Voices tapte onder leiding van Jurgen Houwers uit een heel ander vaatje. Veelzijdigheid in klankkleuren en ritmiek bepaalden hier de toon. Gekozen was om niet alles a capella te doen en ook solozang ging soms elektronisch versterkt. Creativiteit, timing en gevoel voor stijl, vormden nummers als Chattanooga Choo Choo, Old and Wise en That Man om tot prachtige sfeerplaatjes. De zangers en zangeressen moesten steeds snel schakelen, maar dat ging met een heerlijke souplesse.

The New Harvest Singers, ladies only, zijn een begrip in de zangwereld. Heuse vocale kampioenschappen hebben de dames inmiddels op hun naam geschreven. Dat zijn stevige waarderingen, dus geluisterd werd naar een absoluut top koor. Barbershop zang is een vorm van close harmony, waarin dit koor gespecialiseerd in is en dat werd met het nodige vocale vuurwerk gedemonstreerd. Daarbij waren uitvoeringsvorm, beweging en presentatie geperfectioneerd. Juweeltjes in het optreden waren het jazzy Misty, het dromerige Lazy Day en Leonard Cohens hit Hallelujah.

Artikel: "Twente uit de kunst".

Klik hier voor foto's en hier voor filmpjes van dit concert.

 

Onze Sponsors

Sponsor van diverse investeringen Kliniek voor o.a. haarziekten Webshop met steun voor goede doelen Winter Company Pirgroup Shop voor beautyproducten Born Digital Sponsor van onze buitenlandse reizen Management- en projectondersteuning Sponsor Engelandreis